INFORMACE PRO RODIČE NOVĚ PŘÍCHOZÍCH DĚTÍ

Adresa : Mateřská škola Přímá 8/1333, Havířov – Podlesí 736 01 

Telefon: 596 411 342, 731 520 459

E-mail: msprima@seznam.cz

Web:     www.msprimahavirov.cz

Provoz MŠ: 6.00 : 16.30 hodin

                      

Co bude Vaše dítě potřebovat?

 Prosíme, podepište svým dětem veškerou obuv a oblečení!

 • Dětské papuče s pevnou patou (NE šněrovací)
 • Do třídy – pohodlné oblečení (zástěrku / kalhoty na hraní - obojí opatřené kapsou na kapesník , punčocháče, triko s krátkým/dlouhým rukávem)
 • Do šatny – náhradní oblečení (spodní prádlo, ponožky, punčocháče, triko)
 • Spaní v MŠ- pyžamo (našitá poutka na obou částech pyžama)
 • Pobyt venku – pohodlné sportovní oblečení a obuv ,  ve které se budou cítit pohodlně a které si budou moci zašpinit

Co byste měli donést do MŠ?

 • Zubní kartáček (prosím, označte)
 • Zubní pasta (1ks)
 • Toaletní papír (4ks)
 • Toaletní vlhčený papír na WC (1ks)
 • Papírové kapesníky (1 sada= 10 ks)
 • Vlhčené ubrousky (1ks)
 • Papírové ubrousky ke stolování (1 balík)
 • Tekuté mýdlo (1ks)
 • Mikrotenové sáčky (svačinkové 20x30 cm)
 • Repelent proti komárům (1. pololetí)
 • Opalovácí krém ve spreji (2. pololetí)
Toaletní potřeby se vybírají jednou za pololetí.
 

Do kdy byste měli přivést své dítě?

Dítě je potřeba přivést do MŠ nejpozději do 8.30 hod. z důvodu aktualizace stavu dětí na třídách pro kuchyň. Pokud víte, že to nestihnete, oznamte to den předem, nebo zavolejte nejpozději do 8.30 hod. v ten den.

Jak postupovat v případě nepřítomnosti dítěte?

Nepřítomnost je potřeba co nejdříve ohlásit osobně  nebo telefonicky. Pokud je nepřítomnost ohlášena den dopředu, neplatíte za stravu. Pokud nepřijde dítě do MŠ přesto, že není odhlášeno, máte nárok vyzvednout si oběd v kuchyni pouze první den jeho nepřítomnosti v době od 11,00 – 11,15 hod. Ostatní dny je již Vaše dítě automaticky odhlášeno.

Jak postupovat, aby se Vaše dítě u nás cítilo co nejlépe?

Doporučujeme začít s kratší dobou pobytu dítěte v MŠ  a postupně ji prodlužovat. Učitelka Vám vždy sdělí, jak pobyt probíhal a společně zvolíte další postup.  Přejeme si, aby se tady Vaše dítě cítilo dobře a aby počáteční adaptace proběhla co nejlépe.

 

V případě potřeby se můžete kdykoliv obrátit na ředitelku MŠ. Vážíme si všech Vašich námětů a postřehů. Těšíme se na společnou spolupráci.

 

„Zvykáme si na školku“ aneb DOBRÁ RADA NAD ZLATO – několik rad pro rodiče

 • své dítě doveďte až do třídy a osobně jej „předejte“ učitelce
 • každé dítě se jinak přizpůsobuje novému prostředí a kolektivu
 • máte-li nějaké pochybnosti, požadavky, obraťte se s důvěrou na Vaši paní učitelku
 • neprodlužujte loučení, rychle odejděte
 • nestůjte za oknem mateřské školy, kde by Vás dítě mohlo vidět
 • po určitou dobu berte dítě po obědě, než si zvykne na nový režim
 • informujte učitelku, pokud má Vaše dítě nějaké zdravotní omezení
 • pokud se Vám hned vše nedaří, nezaujímejte ke školce negativní postoj, dejte svému dítěti i nám dostatek času adaptovat se
 • před Vaším dítětem mluvte o školce hezky, nestrašte je školkou, školka není za trest („Jen počkej, ve školce, tam ti nikdo nepomůže.“ „Budeš muset dělat všechno sám.“ „Paní učitelka tě naučí poslouchat.“ apod.)

 

  

 

AKTUALITY

31.05.2019 00:04

Zvířátkolympiáda

Naše dětičky coby zvířátka hned ráno oblékly sportovní dresy (včera vyrobená trička) a těšily se na zahájení Zvířátkolympiády. Příroda nám, ale ani tentokrát, nebyla nakloněna. Místo slibovaného sluníčka od rána mrholilo. Sportovat se moc nedalo, a tak si děti udělaly výlet za kamarády do jelení obory. Procházka byla pěkná, krmení jelenů také. Zapojily se i paní kuchařky, které uvařily netradiční vepřo, knedlo, zelo, a bramborové knedlíčky udělaly ve tvaru zvířátek. Děti z toho měly radost a oběd snedli i ti, kteří toto jídlo běžně nejedí. Odpolední sportovní disciplíny měly děti plnit v dětském letním parku a lanovém centru, ale kvůli vydatnému dešti bylo sportování přesunuto do tělocvičny. Po večeři se rozjel parádní mejdan. Všemi očekávaná diskotéka měla úspěch. Hudba, balónky, hry .... Poslední večer školky v přírodě se opravdu vydařil.

 

30.05.2019 01:15

Pirátský den

Hned ráno se děti zapojily do programu s hlavními pirátkami. Co vlastně takový pirát dělá? Zoceluje svoje tělo, aby při hledání pokladu zdolal nelehké překážky a užívá si spoustu zábavy. Co nesmí na pirátské výpravě chybět? Pirátská vlajka. Tu si děti vyrobily hned ráno a vyrazily zocelovat svá těla do tělocvičny, protože nepřízeň počasí nám mařila plány. Na lezecké stěně, při hrách s lanem i bez se děti výborně bavily a bezva dopoledne zakončily  řízkem s bramborovou kaší naše paní kuchařky. Pirát ale nazahálí, a tak po krátkém odpočinku, kdy se venku zlepšilo počasí, šly děti zdolávat nástrahy dětského letního parku a lanového centra. Byl to ráj. Nikomu se odtamtud nechtělo. Bylo však potřeba připravit se na zítřek a vyrobit si trička na  zvířátkolympiádu. Nakonec nás čekalo večerní hledání pirátského pokladu, na které se všichni těšili. Protože se podařilo při odpolední procházce do dětského parku najít mapu, rozluštění indícií vedoucích k pokladu už bylo hračkou. Poklad je náš!

28.05.2019 20:51

Pašerácká stezka

Z počátku dnešního dne nám počasí moc nepřálo. Uprostřed výšlapu nahoru na sjezdovku nás stihl déšť, ale to vůbec nevadilo, protože pro jiné špatné počasí je pro pašeráky to pravé. Přesto jsme na chvíli museli sestoupit do základního tábora, posilnili se vepřovou na smetaně s knedlíkem, chvilku si zdřímli, abychom nabrali síly a tento ráte za svitu sluníčka vyrazili zdolávat další překážky. Byl před námi výšlap k sirnatému prameni Smrdlavka. Nebylo to jednoduché. Nejdříve se šlo k loveckému zámečku, pak lesní cestou, kolem potoka... . Všichni zdárně dorazili do cíle a těšili se na zaslouženou odměnu. Ranec povidlových buchet.

Plni dojmů a veselých zážitků večer děti spokojeně usnuli, aby si nechaly si nechaly zdát o zítřejší pirátské výpravě.

28.05.2019 08:50

První den se nesl v duchu seznamování. Odpoledne děti vyrazily na procházku, poznávat okolí řeky Bílé Ostravice. Po prozkoumání prostředí, v němž si prošly i pocitovou stezkou a našly několik hmyzích domečků, hrály  známé a oblíbené seznamovací hry. To aby se vytvořil dobře fungující tým, který se v úterý vydá Pašeráckou stezkou. Večer se posilnily buchtičkami s krémem, pohrály si, vyslechly pohádku před spaním a hurá do hajan! Spaly jako miminka. Ale jen do šesté ranní. To už kluci zase celí svěží vstávali z postýlek. Děvčata pospávala do půl osmé. A co se dělo dál, to se dozvíte zase v půlnočních zprávičkách. Odkaz na fotečky najdete odpoledne na svých emailech.

11.10.2018 12:40

                                                                                           

Mateřská škola Havířov - Podlesí Přímá 8 je příspěvkovou organizací zřízenou statuárním městem Havířov a je financována z jeho rozpočtu.

                                                                                                      

01.09.2017 12:12

Informace o kvalitě ovzduší .Každý den sledujeme aktuální stav kvality ovzduší na internetových stránkách města Havířova. V případě, že je pro daný den stanoven index č.4, tak smíme jít na 20 minut ven. Pokud je však index č. 5, 6, tak zůstáváme v mateřské škole. Aktuální informace...

 

01.09.2017 12:00

Milí rodiče a přátelé mateřské školy, budeme rádi, pokud  poskytnete naší mateřské škole finanční dar. Se sponzory bude sepsána darovací smlouva, na jejímž základě si mohou uplatnit odpočet z daně z příjmu. Konkrétní účel využití sponzorského daru si můžete také sami... 

Kontakt

MŠ Přímá Havířov Přímá 8
Havířov - Podlesí
73601Mateřská škola Havířov - Podlesí Přímá 8 je příspěvkovou organizací zřízenou statuárním městem Havířov a je financována z jeho rozpočtu.


596 411 342
v čase 7:30 - 16:30 hodin

704 772 708
v čase 6:00 - 16:15 hodin

731 520 459 Ředitelka
v čase 9:00 - 16:30 hodinmsprima@seznam.cz